Taneční kurzy
pro dospělé

Roztančíme vás v rytmu klasických tanců.
zkušení a trpěliví lektoři / příjemná atmosféra

Kurzy cvičení a taneční kurzy pro ženy FB

ARGENTINSKÉ TANGO - soutěžní sestava
listopad - prosinec 2020

Tato doba bohužel není přívětivá k setkávání a tak jsme pro vás, kterým tanec chybí, připravili sadu sedmi výukových videí, ve kterých se budeme věnovat jednomu tanci – argentinskému tangu. Našli jsme pro vás krásnou soutěžní sestavu v podání mistrů ČR – Davida Odstrčila a Tary Bohak, pro nejnižší výkonnostní kategorii D.

Přemýšleli jsme, jak vás tuto sestavu na dálku naučíme a po mnoha názorových diskuzích jsme se shodli na mé variantě – věříme, že vám bude vyhovovat.

Soutěžní sestava je složená z jednoduchých figur, které jsou spojeny do pěti navazujících variací. My vás tyto variace jednu po druhé naučíme. Některé figury už znáte, některé jste již viděli no a některé vás naučíme. Pokud se s námi vydáte na podzimní taneční cestu argentinského tanga, rádi vás krok za krokem budeme provázet.

Zina a Jirka Čechovi

 

1. díl - odkaz na výuková videa

Ve výukovém videu vás Jirka seznámí s jednotlivými figurami a já vám k tomu přiřadím zavřené či otevřené kroky, pro zpestření tam bude i akce – vytvoření promenády bez kroku.

2 tangové chůze SS
postupová spojka QQ
promenádní spojka točená v L (konec PP)   S QQ
zavření promenáda S QQS

 

2. díl - odkaz na video na vyžádání

Týden se s týdnem sešel a já vám posílám druhou variaci soutěžní sestavy tanga. Sestava je složena ze tří figur, první znáte, druhá začíná efektním výpadem a třetí je tvořena pouze vytvořením promenády. Myslím si, že druhou variaci zvládnete na první dobrou.

otevřená otáčka vlevo QQS QQS
překrut vzad SQQ S
příklep  alternativní vstup do PP                S

Věřím, že názorná videa, vám opět pomůžou se variaci naučit.

 

3. díl - odkaz na video na vyžádání

Posílám vám další pokračování krásné sestavy. Variace z tohoto dílu je složena ze dvou figur a sedmi kroků. První figuru znáte, je součástí první variace, druhá figura také není těžká, první tři kroky znáte a jednoduše zvládněte a čtvrtým, vše přetočíte do nového směru a je hotovo.

promenádní spojka točená do L (konec v PP)   SQQ
otáčka vpravo z PP SQQ S

Na videu, jsme se vám snažili sestavu názorně odkrokovat a tak věříme, že všechny kroky zvládnete.

 

4. díl - odkaz na video na vyžádání

Tato variace je složena z jedné velmi složité figury, která se skládá ze sedmi kroků. Variace je opravdu velmi složitá a proto jsme se vám ji snažili popsat ve více videích.

spádná promenáda                                      S QQS QQ

 

5. díl - odkaz na video na vyžádání

Variace tvoří úplný závěr celé sestavy je složena ze dvou figur, které znáte z předcházející výuky, takže si myslím, že závěr zvládnete na výbornou.

twistová otáčka vpravo                                 S QQS QQ
zavřená promenáda S QQS

Věřím, že jsme si sestavu prošli krok za krokem a tak podle videí si ji třeba můžete aspoň mentálně zopakujete před usnutím, schválně, kolik kroků natancujete než usnete. Krásné taneční sny.

 

6. díl - odkaz na video na vyžádání

Na závěr dle domluvy vám jako malý dárek posílám slíbenou sestavu do tanga v podání mistrů České republiky – Davida Odstrčila a Tary Bohak. Přeji Vám krásný obraz.

 

Co je nového

Všechny aktuality
SPLŇENÝ SEN - AFRIKA

Syn David s přítelkyní Marikou se rozhodli splnit si svůj velký sen a začátkem června vyrazili na cestu napříč Afrikou. Svoje zážitky pilně natáčí a každé úterý uveřejňují na Stream.cz. Pokud vás jejich příběh zajímá, přikládáme odkaz - https://www.stream.cz/porady/busny

©2017 - STABIL STUDIO, s.r.o. - Taneční škola Brno | Webdesign: IR-webdesign, tvorba web stránek